manfi22
اطلاعات بیشتر زندگی بهتر
درباره وبلاگ


وبلاکmanfi22 محیطی جذاب ارامش بخش وعکسهای محشر

مدیر وبلاگ : وحید و حمید شیرزاد
پنجشنبه 11 دی 1393

موزه دبی

موزه دبی

یکی از مکانهای دیدنی و جذاب دبی موزه دبیاست. این موزه در قلعه ی الفهیدی که در سال هزار و هشتصد میلادی تاسیس گردید واقع شده است.و از بناهای کهن و تاریخی دبی است.در قدیم این مکان به عنوان قلعه برای دفاع از شهر بود.و در زمانهای دیگر مرکز پادشاهان زندان و حکومت دبی بود.این قلعه از صدف مرجان نیز بنا شده است و سقف این قلعه از گل، ساقه برگ درخت نخل وگچ ساخته شده است.درب ورودی این قلعه از میخکهای آهنی ساخته شده . و جنگهای آن زمان از در و دیوارهای خراشیده نمایان است.در هنگام ورود میتوانید عکسهای هوایی،نقشه های قدیمی خلیج فارس از سال شصت تا هشتاد میلادی مشاهده نمایید.ابزارهای موسیقی این موزه ی تاریخی چنگ،طبل، فلوت و نی است که از پوست بز تشکیل شده است.و همچنین ابزار جنگی آن زمان از قبیل زره،نیزه،شمشیر،پیکانها،تپانچه در این موزه نمایش داده می شود.


مرکز خرید مال امارات دبی

مرکز خرید مال امارات دبی

این مرکز خرید بزرگ شامل 2 طبقه است که یکی از مهمترین مکانهای آن پیست اسکی سر پوشیده است.و یکی دیگر از مکانهای تفریحی این مرکز پارک سر پوشیده است که دارای آمفی تئاتر،سالن سینما با چهارده پرده است،ترن هوایی،بازی ودیویی است همچنین این مرکز خرید شامل هفتاد رستوران،چهارصد مرکز خرید،دو مسجد،دو هتل و تئاتر بزرگ است . این مرکز اکثر مارکهای معروف را دارا میباشد مانند:کارفو،مگا استور،دینهامز،بربری،رالف لورن،دلچگابانا،پپ جین،هاروی نیکلز و خیلی مارکهای دیگر است.

ساعات کاری مرکز خرید مال امارات دبی :شنبه تا سه شنبه 10 صبح تا 10 شب
ساعات کاری مرکز خرید مال اماراتدبی : چهارشنبه تا جمعه :10 صبح تا 12 شب
ساعات کاریمرکز خرید مال امارات دبی فوت کورت و کارفو  9 صبح تا 12 شب


آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

این آکواریو که بزرگترین آکواریوم جهان است ،ده میلیون لیتر آب و بیش از سی و سه هزار نوع جانور آبزی را در خود جای داده است.این آکواریوم دارای طول پنجاه متر و عرض بیست متر و ارتفاع یازده متر نیز هست.همچنین سوار بر قایق میتوانید بر روی اب حرکت کنید. تونل این آکواریوم دارای طول چهل و هشت متر است و شما در این تونل میتوانید به تماشای این آکواریو بزرگ بپردازید.در باغ  وحش دریایی دبی این آکواریوم می توانید به تماشای حیوانات دوزیست مانند اختاپوسهای بزرگ دریایی،کروکودیلها،سمورهای آبی،شیر ماهی،اسب آبی و دیگر حیوانات دریایی بپردازید.در قسمت دیگر این باغ وحش دریایی انواع سوسمارها،مارهای خزنده و مارمولکها وجود دارند.


پارک فراری دبی

پارک فراری دبی

این پارک بزرگ در منطقه ی ابوظبی دبی با مساحت چهل هکتار در جزیره یاس واقع شده است.که برای علاقمندان اتومبیل فراری بنا شده است.این پارک بزرگ دارای بزرگترین آرم فراری ،فروشگاهها و نمایشگاه های مارکهای فراری ،موزه اتومبیل فراری،شبیه سازی سرعت با اتومبیل فراری،زمین مسابقه مخصوص کودکان است.


دبی اسپورت سیتی

دبی اسپورت سیتی

منطقه دبی اسپورت سیتی دارای مساحت بیش ازچهل و شش میلیون مترمربع است و در دبی لند که منطقه ی مسکونی و تجاری است واقع شده است.این مکان شامل استادیوم های مجهز از قبیل استادیوم های فوتبال،والیبال،هاکی،کریکت،راگبی است. در این منطقه باشگاه باتچ هارمن مدرسه ی گلف ،باشگاه منچستر یک مدرسه فوتبال و باشگاه دیوید لیود دریاچه آب معدنی و باشگاه تنیس تاسیس خواهد کرد.و زمینهای گلف در این منطقه به وسیله ی نیکلاس دیزاین ساخته خواهد شد.به دلیل رشد این مکانهای ورزشی قیمت فروش در این منطقه بسیار بالا خواهد رفت.شهر ورزشی دبی با مساحت بیش از پنج میلیون متر مربع  در اطراف شهر دبی لند ساخته خواهد شد و پیست اتومبیل رانی دز شرق این منطقه واقع شده است.


رستورانهای دبی

رستورانهای دبی

رستورانهای دبی بسیار متنوع است و بیشتر رستورانها درداخل هتلها هستند که انواع غذاهای ایتالیایی،مکزیکی و غذاهای ژاپنی و مدیترانه ای را سرو میکنند.ساعت کاری این رستورانها در ساعت شش عصر شروع به کار میکنند.و تا نه شب ادامه دارد.و خدمات خود را به صورت بوفه ارائه میدهند.


درباره ابوظبی دبی

درباره ابوظبی دبی

این شهر که دومین شهر بزرگ و پایتخت دبی امارات است .و در سال شصت و شش میلادی شیخ زاید حکومت این شهر را بر عهده داشت.مساحت این شهر بیش از شصت و هفت هزار متر مربع است.و جمعیت این شهر شش میلیون نفر است.این شهر دارای هتلهای زیاد و باشکوه است.و مراکز خرید گوناگونی در این شهر وجود دارد.مهمترین بخش تجارت این شهر نفت است.این شهر دارای جاذبه های توریستی،رستوران ها و هتلهای ابوظبی است و بزرگترین مسجد این شهر مسجد شیخ زاید نیز هست.از سایر تفریحات این شهر غواصی،ماهی گیری،اسکی روی اب و گلف است.

 


 دلفیناریوم دبی

 دلفیناریوم دبی

پارک دلفین ها دبی بسیار تفریحی و دیدنی است این پارک که سرپوشیده است تحت نظر دولت امارات است.این پارک دلفینها  یکی از بزرگترین مکانهای تفریحی دبی است که در مرکز شهر دبی است.و برنامه های هیجان انگیز در این پارک رگزار می شود.شما میتوانید با دلفینها شنا و یا بازی کنید.


بازار کرامه دبی

بازار کرامه دبی

این بازار که از مراکز خرید دبی است با قیمتهای ارزان و مناسب ایرانیان زیادی را به خود جذب کرده است.این بازار که از تعدادی فروشگاه نزدیک به هم تشکیل شده است و در منطقه ی کرامه قرار گرفته است.در این بازار انواع کیف و کفش، پوشاک،صنایع دستی،اسباب بازی با قیمت ارزان عزضه می شود.درباره ویزای دبی

 ویزای شهر دبی و دیگر کشورهای دنیا توسط وزارت کار و اداره امور مهاجرت نیز انجام می شود.ویزای دبی برای کشورهای مختلف متفاوت است.و مقررات آن متغیر است.شما باید قبل از سفر به دبی حتما ویزا را تهیه نمایید.همه ی کشورها به غیر از کشورهایی که عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند از قبیل:قطر،بحرین،کویت،عربستان و عمان باید حتما ویزا داشته باشند.برای تهیه ی ویزا هر شخصی باید ضامن داشته باشد و مسئولیت شخص تقاضا کننده را داشته باشد که این مسئول در امارات به عنوان کفیل شناخته میشود.شما به هر دلیلی برای سفر به دبی باید یک کفیل داشته باشید.کفیل بودن در دو صورت قابل قبول است اول اینکه باید از نزدیکان مسافر باشد و فرم نسبیت خود را از سفارت بگیرد.و در صورت دوم باید رابطه تجاری و کاری با شرکتها و سازمانهای دولتی داشته باشد تا برای مسافر بتواند کفیل باشد.در صورت مراجعه به آژانس های هواپیمایی کفیل توسط آژانس صورت میگیرد.

انواع ویزا:1- ویزای دائم 2-ویزای موقت

 


شهر شناور دبی

شهر شناور دبی

 این پروژه عظیم که در آینده ساخته خواهد شد ایده ای است که بشر به دلیل افزایش جمعیت و کمبود زمین برای زندگی افراد طراحی کرده است.این شهر که به شکل برگ زنبق آبی است با همکاری کشور امارات و هلند ساخته خواهد شد.این شهر به صورت شناور روی آب خواهد بود.این شهر شناور ظرفیت پنجاه هزار خانه ی مسکونی را خواهد داشت شهری در سال دو هزار صد خواهد بود و انرژی آن از انرژی خورشید و شهری سر سبز  و تمیز خواهد بود.

هتل ایبیس دیره سیتی سنتر دبی

هتل ایبیس دیره سیتی سنتر دبی

این هتل دوستاره در مرکز شهر دبی نیز واقع شده است و در کنار سیتی سنتر دبی است.هتل دارای اتاقهای زیبا و شیک است و نزدیک به متروی شهر و مناطق تفریحی دبی قرار گرفته است و از فرودگاه دبی پنج دقیقه فاصله دارد.

 آب و هوای دبی

آب و هوای شهر دبی گرم و خشک است.این شهر در فصل تابستان گرم و خشک و بادی است و میانگین دما به چهل درجه سانتی گراد می رسد و در اکثر روزها هوا آفتابی نیز هست همچنین در فصل زمستان نیز گرم است به طوریکه میانگین دما به بیست و سه درجه سانتی گراد می رسد.


جشنواره خرید دبی

این جشنواره سالانه از ماه ژانویه به طول 1 ماه آغاز می شود . در این فستیوال سراسر امارات عربی، مرکز خرید دبی می شود.همچنین در این فستیوال برنامه های جذاب موسیقی،رقصهای محلی و نمایشگاهها برگزار می شود.


سبک زندگی مردم شهردبی

ساکنان شهر دبی زندگی آرام و خوبی دارند، این شهر مدرن و تمیز و دارای آب و هوای گرم است.دینهای مختلف و آزادی دین برای مردم وجوددارد.انواع فیلمها،مجلات،روزنامه ها و کتابها در دسترس عموم قرار دارد.به دلیل فاصله ی زیاد مدارس،مغازه ها و ادارات دولتی داشتن خودروی شخصی لازم است.و انواع ماشینها از قبیل اوپایی،ژاپنی و آمریکایی وجود دارد.بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها اجباری و لازم است.و رانندگی در این شهر مقررات خاصی دارد.تاکسی ها با قیمت بالا در دسترس عموم است.همه تاکسی ها تاکسی متر دارند.
در سراسر شهر دبی مدارس دولتی وجود دارد که از ابتدایی تا متوسطه به صورت رایگان است.

 


راههای زمینی شهر دبی

دبی دارای 5 راه اصلی است که دیگر شهرها را به امارات متصل می کند.این پنج مسیر اصلی شامل :بزرگراه دبی-حتا ،بزرگراه دبی-الهباب،آزاد راه شیخ زاید،آزاد راه عود میثا،آزاد راه شیخ زاید به غیر از این بزرگراهها چندین بزرگراه دیگر مناطق مختلف را به هم پیوسته میکند.و قسمت شرقی و غربی دبی به وسیله ی چهار پل ارتباطی به نامهای قرهود،بیزنس بی،ال مکتوم،پل شناور و تونلی به نام شندغه به هم متصل می شود.


نوع مطلب : دبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic